Hotel bei max
NY!
Der er endnu ingen bedømmelser
| Højeste punkt: | 3.440 m |
| Laveste punkt: | 1.640 m |
| Højde skiby: | 1.640 m |
| Lifter i alt: | 12 |
| Kabinebaner: | 4 |
| Stolelift: | 4 |
| Slæbelifter: | 4 |
| Pister i alt: | 67 km |
|
Pister:
|
17 km |
|
Pister:
|
41 km |
|
Pister:
|
9 km |
Vejret & Snedybde St. Leonhard
| Snehøjde dal: 0 cm | Skilifte åben: 7 / 13 |
| Snehøjde bjerg: 50 cm | Pister åben (i km): 14 / 67 |
| Sidste snefald: 01-11-2026 | Kælkebane åben: n/a |
| Sneforhold: kunstig sne | Snowpark åben: Nej |
| Vintervandrestier: n/a | Dalnedfart åben: Nej |
Snehøjder
Vejrudsigt
|
I dag
08-11-26 |
I morgen
09-11-26 |
ti
10-11-26 |
on
11-11-26 |
|
|---|---|---|---|---|
| 5 - dages vejrudsigt | ||||
| Min. / Max. temp. | -11 / -6 °C | -11 / -5 °C | -6 / -3 °C | -6 / -1 °C |
| Solskinstimer | 8 t | 1 t | 0 t | 5 t |
| Nysne | 0 cm | 5 cm | 3 cm | 0 cm |
| Snefaldsgrænse | 1.200 m | 1.500 m | 1.800 m | 1.800 m |
|
Morgen |
Middag |
Aften |
Nat |
|
|---|---|---|---|---|
| Temperatur | -10 °C | -7 °C | -10 °C | -11 °C |
| Vindhastighed | 10 km/t | 10 km/t | 10 km/t | 15 km/t |
| Nysne | 0 cm | 0 cm | 0 cm | 0 cm |
| Snefaldsgrænse | 800 m | 2.100 m | 1.100 m | 700 m |
|
Morgen |
Middag |
Aften |
Nat |
|
|---|---|---|---|---|
| Temperatur | -10 °C | -6 °C | -7 °C | -6 °C |
| Vindhastighed | 15 km/t | 15 km/t | 20 km/t | 20 km/t |
| Nysne | 0 cm | 0 cm | 1 cm | 2 cm |
| Snefaldsgrænse | 400 m | 1.700 m | 1.400 m | 1.500 m |
|
Morgen |
Middag |
Aften |
Nat |
|
|---|---|---|---|---|
| Temperatur | -5 °C | -4 °C | -5 °C | -5 °C |
| Vindhastighed | 20 km/t | 15 km/t | 15 km/t | 15 km/t |
| Nysne | 2 cm | 2 cm | 1 cm | 0 cm |
| Snefaldsgrænse | 1.500 m | 2.200 m | 1.700 m | 1.400 m |
|
Morgen |
Middag |
Aften |
Nat |
|
|---|---|---|---|---|
| Temperatur | -5 °C | -2 °C | -3 °C | -4 °C |
| Vindhastighed | 15 km/t | 15 km/t | 20 km/t | 20 km/t |
| Nysne | 0 cm | 0 cm | 0 cm | 0 cm |
| Snefaldsgrænse | 1.400 m | 2.700 m | 1.800 m | 1.600 m |
|
I dag
08-11-26 |
I morgen
09-11-26 |
ti
10-11-26 |
on
11-11-26 |
|
|---|---|---|---|---|
| 5 - dages vejrudsigt | ||||
| Min. / Max. temp. | -3 / 7 °C | -3 / 8 °C | 1 / 7 °C | 0 / 10 °C |
| Solskinstimer | 7 t | 1 t | 0 t | 5 t |
| Nysne | 0 cm | 2 cm | 0 cm | 0 cm |
| Snefaldsgrænse | 1.200 m | 1.500 m | 1.700 m | 1.700 m |
|
Morgen |
Middag |
Aften |
Nat |
|
|---|---|---|---|---|
| Temperatur | -2 °C | 6 °C | -1 °C | -2 °C |
| Vindhastighed | 0 km/t | 10 km/t | 0 km/t | 0 km/t |
| Nysne | 0 cm | 0 cm | 0 cm | 0 cm |
| Snefaldsgrænse | 800 m | 2.100 m | 1.100 m | 700 m |
|
Morgen |
Middag |
Aften |
Nat |
|
|---|---|---|---|---|
| Temperatur | -3 °C | 7 °C | 2 °C | 2 °C |
| Vindhastighed | 0 km/t | 10 km/t | 0 km/t | 0 km/t |
| Nysne | 0 cm | 0 cm | 0 cm | 1 cm |
| Snefaldsgrænse | 500 m | 1.800 m | 1.400 m | 1.400 m |
|
Morgen |
Middag |
Aften |
Nat |
|
|---|---|---|---|---|
| Temperatur | 2 °C | 6 °C | 3 °C | 1 °C |
| Vindhastighed | 0 km/t | 5 km/t | 0 km/t | 0 km/t |
| Nysne | 0 cm | 0 cm | 0 cm | 0 cm |
| Snefaldsgrænse | 1.500 m | 2.100 m | 1.700 m | 1.300 m |
|
Morgen |
Middag |
Aften |
Nat |
|
|---|---|---|---|---|
| Temperatur | 1 °C | 10 °C | 3 °C | 2 °C |
| Vindhastighed | 0 km/t | 5 km/t | 0 km/t | 0 km/t |
| Nysne | 0 cm | 0 cm | 0 cm | 0 cm |
| Snefaldsgrænse | 1.300 m | 2.700 m | 1.600 m | 1.400 m |
Klima
- Soltimer
- Snehøjde (cm)
- Snedage
| 2025 | 2026 | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nov | Dec | Jan | Feb | Marts | Apr | Maj | Juni | Juli | Aug | Sep | Okt |
| 5 t | 5 t | 4 t | 4 t | 7 t | 9 t | 8 t | 9 t | 10 t | 9 t | 8 t | 7 t |
| 130 | 26 | 91 | 177 | 165 | 35 | 123 | 84 | 33 | 20 | 28 | 73 |
| 11 | 4 | 10 | 17 | 15 | 8 | 15 | 10 | 6 | 5 | 5 | 10 |
Kilde vejroplysninger: ZAMG
Kilde sneoplysninger: Skiresort




